Krpáčovo 2015

02.07.2015 21:45

     25. júna t. r. sa za príjemného počasia uskutočnilo už tradičné gulášové posedenie spolužiakov na chate Andy  v Krpáčove . Na vysvetlenie - rekreačná oblasť Krpáčovo sa nachádza v Nízkych Tatrách, približne 3 km od známejšieho strediska Tále.

     Náš zámer bol avizovaný na stretnutí absolventov 4. t po 53 rokoch, pričom boli všetci prítomní zároveň pozvaní. Škoda že tejto príjemnej akcie sa zúčastnili len tradiční účastníci. Niektorí aj s rodinnými príslušníkmi. Prehľad zúčastnených si každý môže urobiť na základe priložených fotografií v sekcii Náš tím.

    Tento rok varenie gulášu pripadlo na Milku a Paľa. Všetci sme sa zhodli na tom, že svojej úlohy sa zhostili na výbornú. Ako predjedlo ponúkli vyberané pochúťky: výborný lopejský chlieb, paprikovú slaninu, bryndzovú nátierku, ovčí syr, rôznu zeleninu... Nechýbali ani chutné kúpené či domáce koláče. No a samotný guláš bol hodnotený ako vynikajúci. Bola to dobrá príležitosť opäť v nádhernom prostredí NAPANTu zaspomínať si na spolužiakov, na zážitky zo štúdia na SPŠST, prípadne sa „pochváliť“ s chorobou a zaručenými spôsobmi ich liečenia.

  Neskoro večer niektorí odišli domov, niektorí prenocovali na chate. Už teraz sa tešíme na ďalšiu gulášovačku.

                                                                                                               Peter