Príhovor

15.06.2014 08:03

Vážení spolužiaci,

je po ďalšom a ako sme sa všetci zúčastnení zhodli, úspešnom stretnutí. Prebehlo vo vynikajúcej atmosfére. Tento text je adresovaný všetkým, ktorí majú priamo či nepriamoprístupné internetové schránky. To znamená, že nie všetko v ňom sa týka každého. Nikoho nechceme uraziť, ale cítime potrebu poukázať na správanie či postoj niektorých spolužiakov.

Tieto stretnutia my Banskobystričania neorganizujeme pre seba, lebo my sa na posedeniach pri pive, víne a pod. stretávame niekoľkokrát do roka. Je zvláštne, že keď niekomu pošlemeemail správu týkajúcu sa nás, spolužiakov, takmer nik nereaguje, neoznámi, že ju čítal. Títo by aspoň raz mohli odpísať, že ich nemáme obťažovať alebo niečo podobné. Toľko na úvod.

A teraz k veci.

Už teraz vás upozorňujeme, že nasledujúce stretnutie – už po 53 rokoch – bude v sobotu 30. mája 2015. Stretneme sa na Námestí SNP pri fontáne v Banskej Bystrici o 11:00 h. Tešíme sa, že sa opäť stretneme, teda aspoň s niektorými! Tí, ktorí nechcú prísť, nech si vymyslia lepšie výhovorky (majú na to 1 rok času), ako:

neodkladne som musel doprevádzať manželku na trojtýždennú dovolenku na Seychely, alebo neočakávane má môj syn 47 a vnuk 15 rokov a oslavujú narodeniny (tie bude mať každý rok). Tu by sme oslávencov poprosili, či by si to raz nepreložili.

Niektoré dôvody uznávame, aj keď s výhradou, napr.: nemôžem prísť 30. mája 2015, lebo sa v tento deň žením (uznávame, len ak budeme pozvaní na svadobnú hostinu a ešte sa nám musí nevesta aj páčiť!) alebo nemôžem prísť, lebo sa mi v tento deň má narodiť dcéra /syn (dvojičky) a chcem byť pri pôrode (uznávame, len ak budeme pozvaní na krštenie), prípadne budem inaugurovaný za veľvyslanca SR v Bahrajne či figuhruškom kráľovstve (uznávame, len ak budeme pozvaní poinauguračný banket).

Sú dôvody, ktoré uznávame bez výhrad, napr.: nemá mi kto vyčistiť topánky a v špinavých nemôžem prísť alebo manželka mi nechce vyprať košeľu a len v tej môžem ísť na stretnutie. Radšej napíš, že nás nechceš vidieť. Ale ani to neuznávame, lebo my Ťa chceme vidieť – takže riešenie je - príď a môžeš mať celý čas zažmúrené oči. Alebo si založ tmavé okuliare, prípadne Ti ich prelepíme, či previažeme páskou – my sme ústretoví. Len pre Tvoje potešenie, aj my sme zostarli, ošediveli, oplešiveli, okriveli, omlandraveli, opupkaveli, ovisli, ... (zaujímavé, že všetko je mäkké -i).

Mrzí nás, že niektorí, ktorí pred rokmi na stretnutia chodili, sa bez akéhokoľvek vysvetlenia začínajú stavať do jedného radu s Hančíkom a Sekurisom. Máme na mysli Miša Ammera, Jana Šalinga, Joža Sučíka, Jana Vilhana, Paľa Kákoša, Jana Sitarčíka a so zaradením koketujú aj Paľo Helko, Jožo Nemčík, Stano Zámocký a Jaro Bartišek – neboli 2x za sebou a Jaro ani nereagoval na mail. Robo Valkovič je osobitná kapitola.

Ak sme vám niečim ublížili, najjednoduchšie by bolo na rovinu to povedať a len tak sa problém môže vyriešiť.

Upozorňujeme, že tým, ktorí sa od nás snažia odstrihnúť, už nebudeme automaticky posielať kontaktné údaje so štatistikou o účasti na stretnutiach a tiež foto zo stretnutí. Keď chcú mať od nás pokoj, tak im ho doprajeme. Samozrejme, že na požiadanie to každému pošleme.

Čau a DOVIDENIA!!!

    Za 19 spolužiakov, stretnuvších sa 31. mája 2014 túto slohovú prácu vypracovali Vilo K. a Peter P. (to len pre istotu, aby ste sa nehnevali na ostatných - nevinných).

 

P.S. R-kári mali stretnutie v sobotu 14. júna o 11:00 h. v BB na Námestí SNP.